U heeft thema's geselecteerd om te volgen, maar deze worden niet opgeslagen zolang u niet bent ingelogd. Login of registreer om deze thema's te blijven volgen.

Home > transport > wegvervoer > events >

Webinar - Hervorming van het Europees emissiehandelsysteem

29 maart 2022 14:00 – 16:00
Digitaal

Als onderdeel van het Fit for 55 pakket stelde de Europese Commissie vorig jaar een herziening van het Europees emissiehandelsysteem voor. Met de herziening wil de Commissie het systeem ook in nieuwe sectoren invoeren. Op dit moment leggen de Raad en het Europees Parlement de laatste hand aan hun onderhandelingspositie.

Om u hierover te informeren organiseert VLEVA op 29 maart (14.00 u. tot 16.00 u.) een webinar met een laatste stand van zaken over dit dossier.

De Europese Commissie licht het oorspronkelijke Commissievoorstel toe. Daarna krijgt u uit het Europees Parlement een update over de interne onderhandelingspositie. Daarnaast geeft VEKA een stand van zaken uit de Raadswerkgroepen en vertelt ons meer over het Vlaams en Belgisch standpunt.

Tot slot krijgen enkele vertegenwoordigers uit het Vlaamse middenveld de kans hun reactie op het voorstel te pitchen.

Onderaan deze pagina vind je de opname, presentaties en verslag terug.

VLEVA organiseerde onder haar leden een bevraging over deze herziening. Het verslag van hun input vind je eveneens onderaan deze pagina.

Webinar - Hervorming van het Europees emissiehandelsysteem

Programma

  • 14.00 u. - 14.20 u.: Patki Ashay (Policy Officer ETS, DG CLIMA)
  • 14.20 u. - 14.40 u.: Kathleen Van Brempt (Europees Parlement)
  • 14.40 u. - 15.00 u.: Tomas Velghe (VEKA)
  • 15.00 u. - 15.15 u.: PITCH 1: Frederic Keymeulen (Transport en logistiek Vlaanderen, beleidsmedewerker)
  • 15.15 u. - 15.30 u.: PITCH 2: Pieter Ledeganck (Gezinsbond, beleidsmedewerker studiedienst)
  • 15.30 u. - 15.45 u.: PITCH 3: Piet Vanden Abeele (Unizoadviseur milieu, energie en klimaat)

Bekijk de opname

Vragen? 

Contacteer Celeste Wezenbeek (celeste.wezenbeek@vleva.eu) of Simon De Coster (simon.decoster@vleva.eu).

Inschrijven

Heb je deelgenomen aan dit evenement?
Neem je even de tijd om dit evaluatieformulier in te vullen?
Zo kunnen we streven naar steeds betere evenementen!
Alvast bedankt.


1 ster = helemaal niet
5 sterren = helemaal wel
*
*
*
*

Hoe of waarvoor gebruik je de kennis en de contacten van deze sessie? 
  • informeren van de achterban
  • opstarten/wijzigen van lobbytraject
  • indienen subsidie-aanvraag (indien van toepassing)
  • uitbreiden van mijn netwerk met relevante contacten
  • toepassen van concrete informatie in de dagelijkse werking
  • ...

Jouw VLEVA-contact voor dit thema

Maak een account aan

Volg ons